Ви вирішили купити пилосос, а до нього потрібні розхідники. А які Ви не знаєте. Спробуємо розібратися, що підходить більше: пилозбірник, який використовується багато разів, або змінні мішки.
Для цього проведемо невеликий аналіз та з’ясуємо:
- які ваші гігієнічні вимоги (де і як ви витрушуватимете сміття з мішка);
- чи є домашній або офісний персонал, який займатиметься прибиранням та експлуатацією пилососу та, відповідно, доглядом за ним;
- у якому приміщенні виконуватиметься прибирання (житлове, офісне чи виробниче приміщення, будівельний майданчик чи ін.);
- чи є у вас і оточуючих схильність до алергічної реакції на пил;
- які фінанси виділені на купівлю пилососа.
Отже, з вимогами до агрегату ми визначилися і можна приступати до вибору пилозбірника, який може бути багаторазовим, або змінним.
У торговій мережі асортимент змінних пилозбірників широкий та різноманітний:
- одношарові, двошарові та тришарові паперові;
- міцніші паперові, в яких присутні синтетичні волокна;
- одношарові, двошарові та тришарові синтетичні пилозбірники, які виготовлені із спіненого полімеру.
Флізелінові або тканинні мішки багаторазового використання.
Щоб частинки пилу добре вловлювалися, потік повітря легко проходив, і не з’являлися розриви внаслідок високого тиску або механічних пошкоджень, для виготовлення пилозбірників відповідальні виробники використовують спеціальні матеріали, що фільтрують.
Низька ціна пилозбірників, часто, говорить про те, що віддали перевагу недорогим матеріалам, які не призначені для цього виду побутової техніки.
Користувач у процесі застосування агрегату з пилозбірниками низької якості обов’язково виявиться віч-на-віч із серйозними проблемами.
- Недостатня фільтрація, через яку засмічуються інші фільтри пилососа під час збирання, і виникає неприємний запах.
- Двигун перегрівається у зв’язку з тим, що утруднюється процес його охолодження через недостатню пропускну здатність матеріалу. Не всі моделі пилососів встановлюють датчики тиску, наповнення мішка, температурні та інші. Тому, зрештою, двигун перегрівається, і може статися оплавлення корпусу.
- Мішок легко розривається в результаті попадання будь-якого предмета з гострими краями (уламок скла, металева кнопка або розкрита скріпка, камінчик тощо). Оскільки одразу виявити розрив такого роду складно, через деякий час дуже забруднюються відсіки всередині агрегату та інші фільтри.
- Мішок розривається від підвищеного тиску. Під час роботи пилососа мішок може несподівано луснути ще задовго до закінчення часу експлуатації.
Як же не допустити виникнення цих проблем? Найнадійніше рішення – вибирати продукцію відповідальних виробників, які не економлять на матеріалах, виготовляючи багаторазові та змінні пилозбірники високої якості.
Витримують тривалу експлуатацію і добре виконують свої завдання тільки пилозбірники, виконані з матеріалів, безпосередньо розроблених для використання в пилососах.
Тришарові синтетичні змінні мішки сьогодні вважаються найякіснішими, міцними та надійними, оскільки мають внутрішній шар із мікроволокна. Фільтр-мішки серії FS від TM Filter systems заслуговують на особливу увагу, оскільки є найбільш привабливими за співвідношенням ціни та якості. Ціна мішка серії FS, виконаного із синтетичного матеріалу, майже така сама, як і паперового виробу. Однак за всіма критеріями він кращий за розхідник зі звичайного паперу.
За способом виготовлення та за конструкцією змінні синтетичні мішки відрізняються від багаторазових пилозбірників тим, що:
- немає швів, що пропускають пил;
- у них немає рознімань (ні блискавок, ні запірних планок або ін.), призначених для очищення, через які порушується герметичність;
- фільтруючий матеріал високоміцний та високого класу фільтрації (синтетичний тришаровий, а всередині мікроволокно).
Завдяки цим відмінним рисам, синтетичні тришарові змінні пилозбірники, внутрішній шар яких з мікроволокна, мають ряд переваг.
Висока міцність. Вони не розриваються від попадання предметів із гострими краями (гвоздики, скло, дрібне каміння). Особливо важлива ця особливість при експлуатації миючого пилососа або при збиранні громадських місць, таких як магазини, ресторани, офісні приміщення та інші або під час ремонтних робіт.
Вологостійкість. Вологе сміття або вода, що випадково потрапила, не впливають на міцність пилозбірника.
Висококласна фільтрація. Мішки серії FS утримують пил від 0,3 мкм і більший. Тому їх по праву зараховують до антиалергенів. Адже, завдяки таким властивостям, що фільтрують, приміщення очищається від дрібних бактерій і всього, що знаходиться на поверхні підлоги і може викликати алергічну реакцію.
Фільтрація електростатична. Найдрібніші пилові частинки утримуються внаслідок того, що потік повітря, що проходить крізь мішок, заряджає мікроволокна тканини.
Термін експлуатації зростає. Фільтри Micro, HEPA та інші, а також електромотор, перемикачі та інші деталі агрегату служать довше. Фільтрація синтетичного пилозбірника дозволяє забезпечити високий рівень очищення повітря. Тому інші фільтри та пилосос не засмічуються.
Повільна наповнюваність . Серія пилозбірників FS має більшу місткість, якщо порівнювати з паперовими. Тому часта зміна не потрібна. Заміна здійснюється залежно від виду та обсягу сміття. Наприклад, пил дрібнодисперсний (сміття з вулиці в офісній будівлі, супермаркеті, салоні автомобіля або, що зібралося після ремонту).
Житловий будинок чи квартира, як правило, мають середню запиленість. Тому заміна фільтр-мішка може знадобитися не раніше, ніж через один або два місяці, при виконанні регулярних прибирань. Доводиться частіше замінювати змінні мішки в тих випадках, коли площа приміщення, що прибирається, велика і ступінь забруднення підвищена. А спеціальний датчик покаже, коли пилозбірник заповниться і настане час поміняти його на новий. Якщо в пилососі датчика немає або не працює, під час збирання потрібно контролювати силу всмоктування. І коли вона почне помітно зменшуватися, замінити наповнений сміттям мішок.
Переваги багаторазових текстильних мішків теж є, проте їх трохи менше.
Міцність. Опинившись у пилозбірнику із щільної тканини, гострі предмети не ушкоджують його. Цей факт є важливим для миючого пилососа і якщо прибирання виконуються у громадських приміщеннях або після виконання деяких ремонтних робіт.
Важливо! Багаторазовий мішок із флізеліну не такий міцний, як тканинний. Прослужить цей пилозбірник не більше 7 або 10 місяців.
Вологостійкість. Волога, що потрапила, або мокре сміття не порушать міцність.
Властивість синтетичних тканин – електростатична фільтрація. Крізь тканину пилозбірника проходить повітряний потік, що заряджає волокна тканини. Завдяки цьому, дрібний пил утримується.
Скорочення витрат. Текстильний пилозбірник, що використовується багаторазово, може експлуатуватися 3 роки. Нагадаємо, що флізеліновий служить менше ніж рік.
Витрати використання багаторазового пилозбірника становлять 0,20 долара щомісяця, а витрати на змінні мішки – 1 долар.
Недоліки багаторазових мішків із текстилю теж є.
Низький клас фільтрації. Фільтрування нижче, порівняно зі змінними розхідниками. Вдається утримувати 95% більших частинок пилу – від 2,0 мк і більше. Через це додаткові фільтри вимагають більш пильної уваги до їхнього стану. Слід слідкувати за касетними фільтрами, Micro-фільтрами, фільтрами НЕРА, розташованими на вхідному отворі у відсік двигуна та на виході. У разі їх засмічення виконується очищення згідно з інструкцією або заміна.
Потрібно видалити сміття. Наповнений багаторазовий мішок із текстилю витрушують. Це не дуже приємно та не гігієнічно.
З’являється сторонній запах. Через те, що потрапляють мікроорганізми, які живляться сміттям, відчувається специфічний аромат. Позбутися його можна, якщо випрати мішок вручну.
Висновки
У змінних мішків є багато таких переваг, які дозволяють використовувати їх при збиранні пилососом у житлових будинках та квартирах, у лабораторних приміщеннях, лікувальних закладах та в інших місцях, де підвищені вимоги до чистоти.
Текстильні багаторазові мішки, з усіма плюсами та мінусами, мають своє застосування:
- замість змінного фільтр-мішка, якщо він тимчасово відсутній;
- якщо прибирання виконуються часто і сміття багато після ремонтних робіт, при прибиранні в ресторані або кафе, в магазині або в офісі, у виробничому приміщенні, адже текстильний пилозбірник можна очищати багато разів.